Bezpečnostní vstupy - brány

Bezpečnostní vstupy - brányAutomatické brány jsou určeny k uzavírání příjezdových cest k objektům nejrůznějšího typu. Jejich použití je neodmyslitelné všude, kde je třeba udržovat areál uzavřený, ale přitom je nutné zajistit rychlé a bezproblémové průjezdy vozidel. Ani u rodinných domků však není dálkově ovládaná automatická brána jen komfortním prvkem, ale významně zvyšuje bezpečnost provozu zejména v místech, kde výjezd ústí na frekventovanou nebo nepřehlednou silnici.


Křídlové brány

Dodávají se jako jedno nebo dvoukřídlové. Jedná se zpravidla o jednoduchý ocelový rám, který je osazen výplní dle přání zákazníka (ocelové profily, plný panel, pletivo, dřevěná výplň apod.). Křídla bran jsou osazena pohonnými jednotkami , které zajišťují plynulý chod. Činnost brány je řízena pomocí řídící jednotky. Bezpečný provoz zajišťují bezpečnostní prvky (světelná závory, maják). Dle přání zákazníka je možno dodat různé druhy ovládání (tlačítkové, dálkové, kódová klávesnice apod.). Všechny pohony v provedení dle hmotnosti brány jsou vybaveny odblokovacím zařízením pro případ výpadku el. energie.


Pojezdové

Tyto brány jsou vybaveny pojezdovými koly, které se posouvají po pojezdové dráze. 


Samonosné

Rámy samonosných bran jsou konstrukčně náročnější a mají použití všude tam, kde nejsou podmínky pro uložení pojezdové dráhy. Pro samonosné brány je použito speciální kování a doplňky s ohledem na velikost a hmotnost brány. Jak pojezdové tak i samonosné brány jsou zpravidla řešeny jako ocelový rám s různými typy výplní dle přání zákazníka. Pro posuvné brány je nutné osadit ozubený hřeben, který přenáší sílu motoru. Pohonné jednotky jsou konstruovány pro posun bran o váze 400-3000 kg. Bezpečný provoz zajišťují bezpečnostní prvky (světelná závory, bezpečnostní kontaktní lišta, maják). Po dohodě se zákazníkem je možno dodat různé druhy ovládání. Pojezdové ale především samonosné brány mají zvýšené nároky na boční prostor při posouvání brány.